Здійснення реєстраційних процедур юридичних осіб та фізичних осіб суб’єктів підприємництва по принципу "єдиного вікна"
Бізнес-довідники Про портал Послуги порталу Контакт English / Deutsch
Головна сторінка Пошук Мапа серверу Поштові розсилки Реєстрація
Користувач: Анонімний | Авторизуватися  |

Реєстраційна палата м. Івано-Франківська

Версія для друку | Публікація 16.02.2004

Здійснення реєстраційних процедур юридичних осіб та фізичних осіб суб’єктів підприємництва по принципу "єдиного вікна"

30 квітня 2002 р. відбулося урочисте відкриття Реєстраційної палати м. Івано-Франківська, яку було створено за сприяння проекту “Бізпро” Агентства з міжнародного розвитку США (USAID) у відповідності до рішення Івано-Франківського міськвиконкому від 26.03.2002 р. № 89.

Реєстраційна палата м. Івано-Франківська (надалі Реєстраційна палата) функціонує як договірне об’єднання державних установ м. Івано-Франківська, які здійснюють реєстраційні процедури юридичних осіб та фізичних осіб суб’єктів підприємництва, і діє згідно Положення про Реєстраційну палату, Регламенту роботи та Договору про спільні дії із забезпечення функціонування Реєстраційної палати.

Учасниками Реєстраційної палати є:

  • Івано-Франківський міськвиконком;
  • Державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську;
  • Івано-Франківське обласне управління статистики;
  • Івано-Франківська міська виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;
  • Івано-Франківська міська виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування на випадок безробіття;
  • Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську;
  • Відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Івано-Франківську;
  • Івано-Франківський міський відділ управління внутрішніх справ України в Івано-Франківській області;
  • Рада Коаліцій громадських організацій Івано-Франківщини.
  • Координацію діяльності учасників Реєстраційної палати здійснює відділ державної реєстрації міськвиконкому.

Реєстраційна палата м. Івано-Франківська стала першою в Україні реєстраційною установою, яка діє за принципом "єдиного вікна".

Принцип "єдиного вікна" полягає в тому, що громадянинові, який бажає отримати адміністративну послугу, немає потреби відвідувати декілька установ, кожна із яких має відношення до цієї послуги. Він подає заяву та комплект необхідних документів в "єдиний офіс" і через певний час відвідує його та отримує результат роботи усіх установ – свідоцтва, довідки, повідомлення про реєстрацію тощо.

На створення Реєстраційної палати із міського бюджету витрачено 24,5 тис. гривень (ремонт приміщення та придбання меблів).

За кошти проекту "Бізпро" придбано та передано компютерне та офісне обладнання загальною вартістю 27 тис. гривень, а також оплачено вартість встановлення комп’ютерної мережі та розробки програмного забезпечення загальною вартістю 11,5 тис. гривень.

Створення Реєстраційної палати в м. Івано-Франківську дозволило скоротити загальні часові витрати підприємців на повний процес реєстрації в середньому з 22 днів до 9 днів, або 2,4 рази , зменшити кількість відвідувань державних установ, які здійснюють реєстраційні процедури в середньому з 15 до 3 , або в 5 разів, практично повністю виключити можливості для корупції державних службовців, надавати громадянам комплексні консультації, а також вдосконалити взаємодію та документообіг між самими установами.

Досвід створення в м. Івано-Франківську реєстраційного органу, що діє за принципом "єдиного вікна" викликало в Україні зацікавленість з боку органів державної виконавчої влади та бізнес-асоціацій з інших областей.

Так, від часу створення Реєстраційну палату м. Івано-Франківська відвідали представники 16 обласних центрів України в тому числі м. Києва.

Використовуючи досвід м. Івано-Франківська створено єдині реєстраційні офіси в м. Херсоні, м. Нова Каховка (Херсонська обл.), в м. Пустомити (Львівська обл.), м. Біляївсик (Одеська обл.) містах Коломия, Надвірна, Рогатин (Івано-Франківької обл.).

За участю робочих груп проекту "Регуляторна реформа в Україні" прийнято розпорядження голів Івано-Франківської, Львівської та Одеської областних державних адміністрацій, яким рекомендовано районним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування створити "єдині реєстраційні офіси".

На національній конференції проекту "Регуляторна реформа в Україні", яка проходила в м. Києві 18-19 квітня досвід м. Івано-Франківська, щодо створення "єдиного реєстраційного офісу" та інших заходів направлених на сприяння розвитку підприємництва отримав високу оцінку і рекомендовано для запровадження в інших містах України.

Підсумки діяльності Реєстраційної палати за рік що минув від часу створення свідчать також про пожвавлення в місті процесу створення нових суб'єктів підприємницької діяльності. Так за цей час було зареєстровано 2785 суб'єктів підприємницької діяльності, що на 21,9% більше ніж за попередній період. Приріст поступлень до місцевого бюджету від плати за державну реєстрацію за цей час склав 10,1 тис. грн., або 6,9 %.

Проведений Івано-Франківським обласним центром соціальних досліджень у грудні 2002 року моніторинг роботи Реєстраційної палати підтвердив ефетивність її діяльності, а також засвідчив факт досягнення мети її створення. Так, при повторному опитуванні 100 % респондентів висловились за існування "єдиного офісу" реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності і позитивно оцінили (в середньому на 4,4 бали за 5-ти бальною шкалою) роботу Реєстраційної палати.

Однак, проведене дослідження виявило негативний факт, що окрім відвідування Реєстраційної палати 20% фізичних осіб і 34% юридичних осіб в процесі реєстрації додатково відвідували служби за межами Реєстраційної палати.

В основному це стосується дозвільної служби УМВС і податкової інспекції, тому надалі основна увага буде зосереджуватися на подальшому вдосконаленні роботи та документообігу відділу державної реєстрації та вище згаданих установ, з метою усунення причин, що зумовлюють повторні відвідування служб за межами Реєстраційної палати та подальшого скорочення термінів проходження реєстраційних і дозвільних процедур комплексної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності.

Станом на 01.07.2003р. середній термін проходження процедури комплексної державної реєстрації становить 8 робочих днів, або відповідно 10 календарних днів (див. схеми проходження реєстраційних процедур)


Зав.відділу державної реєстрації
(Реєстраційної палати)
Андрій Соболевський

 

Схема 1
проходження документів при комплексній державній реєстрації
суб’єктів господарювання
(у відповідності до Регламенту роботи
Реєстраційної палати м.Івано-Франківська)

* при оплаті за термінову видачу дозволу

 

Схема 2
проходження документів при комплексній державній реєстрації
суб’єктів господарювання
(у відповідності до Регламенту роботи
Реєстраційної палати м.Івано-Франківська)

* при оплаті за термінову видачу дозволу


Прикріплені файли
doc Положення про Реєстраційну Палату (34 Кб)
doc Договір про Реєстраційну Палату (40,5 Кб)
doc Нормативні Акти (30,5 Кб)

<< Як зареєструвати асоціацію/корпорацію Повернутись в розділ Перелік документів, необхідних для реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю >>

© SBEDIF Business Center, 2003-2010.   При використанні матеріалів посилання на портал www.business.if.ua є обов'язковим.
Портал створено в рамках проекту "МБЕРІФ-Регіональна мережа" за підтримки Канадської Агенції Міжнародного Розвитку (CIDA).
Копіпринт-студія: нанесення зображень Яндекс цитирования www.BIN.com Сервер финансовой информации и новостей Вся Украина
ТзОВ Істра - копіювальна техніка